top of page

Trufle konserwowe, carpaccio

Trufle konserwowe to zastępstwo trufli świeżych i stworzono je abyśmy mogli cieszyć się daną odmianą przez cały rok. Sposób użycia jest identyczny co przy truflach świeżych. Ścieramy na „mandolinie” (tarce do trufli) daną truflę w plasterki na nasze ulubione danie i uzyskujemy podobny efekt co w przypadku świeżych trufli. Trufle konserwowe można również ścierać na wiórki. W naszym sklepie znajdziecie kilka odmian trufli zakonserwowanych w pięknych słoiczkach, a mianowicie czarną truflę letnią (Tuber Aeastivum Vitt.), czarne trufle zimowe (Tuber Melanosporum Vitt.) oraz białe trufle wiosenne potocznie zwane Bianchetto (Tuber Albidum Pico). Każda trufla konserwowa ma swój charakterystyczny smak i aromat. Więcej o danej trufli dowiecie się w kategorii trufle świeże, gdzie znajduje się opis i charakterystyka danej odmiany.


Trufle w słoiczkach

Trufle w słoiczkach pod wypływem obróbki termicznej zmienią swój smak, choć bez wątpienia sprostają Waszym oczekiwaniom. Urbani Tartufi do konserwacji trufli zamiast oliwy z oliwek używa soku z trufli czyli „bulionu” w której dana odmiana jest przechowywana i gotowana. Dzięki temu trufle konserwowe są mało kaloryczne i wyśmienite w smaku, gdyż sok utrzymuje odpowiednią jakoś danej odmiany. Jak widać w słoiczku znajdują się jedynie naturalne składniki. 

Należy pamiętać, że trufle konserwowe mają zupełnie inny smak niż trufle świeże. Oczywiście nic nie można zmarnować, dlatego też sok z trufli konserwowej będzie idealnie pasować do podbicia smaku na przykład risotto (dodajemy go na samo zakończenie gotowania). Poza tym trufle konserwowe polecane są również do makaronów, mięsa, ryb czy sosów.

 

Carpaccio z Trufli

 

W tej kategorii znajdziecie również Carpaccio z czarnej letniej trufli (Tuber Aestivum Vitt.), czyli posiekaną w plasterki truflę, gotową do użycia. Nasze Carpaccio również składa się jedynie z naturalnych składników i jest zalane sokiem z trufli, a nie oliwą z oliwek dzięki temu jest małokaloryczne i bogate w smak i aromat orzechowo-czekoladowy. Carpaccio to piękne plasterki trufli pasujące do dekoracji i wzbogacenia smakowego waszego dania. Carpaccio z letniej trufli jest idealne do mięs czy ryb, przystawek, dań głównych lub po prostu do sałatki. Dzięki plasterkom trufli nadasz elegancji nawet najprostszemu daniu. Tak jak w przypadku trufli konserwowej, pozostały sok również wykorzystujemy.


Zalety trufli konserwowych

 

Wielu uważa że trufle konserwowe ustępują świeżej trufli, nic bardziej mylnego, każdy produkt Urbani Tarufi jest wyjątkowy, a trufle konserwowe mają inny smak, więc jak w wielu przypadkach wszystko zależy przede wszystkim od naszego gustu. Trufle konserwowe i Carpaccio idealnie pasują do zwieńczenia dań, by nadać im prestiżu, wartości i zupełnie nowego aromatu. Prezent w postaci trufli konserwowej czy carpaccio to idealny i wyjątkowy pomysł dla każdego. Dzięki konserwacji możemy się cieszyć ulubioną odmianą trufli, kiedy tylko najdzie nas ochota.

bottom of page