top of page

Pasja, która powstałe we Włoszech

Zaczynając naszą historię, należy wspomnieć o kilku istotnych faktach, które umożliwią zrozumieć Państwu powód dlaczego ośmieliliśmy się zainteresować truflami. Pierwszy istotny fakt jest taki, że jestem fanem zbierania jak i jedzenia naszych polskich grzybów. Co ułatwiło mi jak i mojej partnerce zrozumienie z jaki cennym i unikatowym produktem mamy do czynienia.

Jak Państwo się domyślacie, dostęp do najwyższej jakości trufli to nie taka prosta sprawa, gdyż jest wiele odmian tego grzyba. Pojawiają się odmiany azjatyckie, środkowo-azjatyckie na naszym polski rynku w cenach trufli włoskiej, potocznie zwane przez Włochów "kartoflami". Trufle azjatyckie nie mają żadnych walorów smakowych jaki i zapachowych.

 

I tu pojawia się drugi punkt naszej opowieści, czyli osoba która umożliwiła nam poznanie trufli z półwyspu apenińskiego jak i całej otoczki z nią związaną. Mówiąc krótko, to dzięki niemu nauczyliśmy się, rozpoznawania, zbierania jak i jedzenia świeżych trufli. Nasza przygoda z truflami trwa dużo dłużej niż powstanie sklepu czy też sprzedaż hurtowa. Aby poznać świeżą truflę, uczyliśmy się o niej na włoskiej plantacji (fabryce) jak i włoskich lasach, tak by móc spełnić kryteria wymagających klientów. Poznaliśmy produkt z którym mamy do czynienia od podszewki. Sposób dbania o trufle to temat na inny czas. 

Należy również wspomnieć o firmie, którą reprezentujemy. Firma Urbani, tak jak wcześniej pisałem, ma ponad 170 lat tradycji. Wybór nasz nie był taki prosty, gdyż we Włoszech jest bardzo dużo firm rodzinnych, tak jak nasza, zajmujących się truflami. Zdecydowaliśmy się na markę Urbani, bo to oni gwarantują najlepszej jakości świeże trufle jak i produkty z truflą. Produkty te, są bardzo wydajne i intensywne. Długa tradycja rodzinnej firmy pozwoliła doszlifować, każdy detal w produktach, tak aby były jedyne w swoim rodzaju. O czym Państwo się przekonacie jak, tylko spróbujecie naszych specjałów.

Puentując naszą opowieść pozostaje nam tylko zaprosić Państwa na przygodę z truflami jaką i my odbyliśmy. Zachęcamy również osoby, które nie miały styczności z truflami jak z produktami do kontaktu. Wszystko chętnie wytłumaczymy i podpowiemy. Z czasem powstanie sklep, gdzie będziemy mogli Państwa gościć i prezentować czarne diamenty włoskiej ziemi.

Serdecznie pozdrawiamy i zapraszamy na zakupy. 

Ekipa Pana Trufla

bottom of page