top of page

Grill, sole i sosy bezglutenowe

Seria grill i towarzyszce jej produkty w tej zakładce to istna petarda smaków. Urbani tworząc serię grill, kierował się prostotą użycia i przechowywania danego produktu, tak aby każdy słoiczek był przyjazny dla Was zarówno w drodze, jak i podczas jedzenia, a jego towarzystwo powodowało uśmiech na Waszych twarzach i kojarzyło się z miłymi momentami w Waszym życiu. Oprócz serii grill znajdziecie tutaj również sole z dwiema odmianami trufli oraz sos sojowy stosowany w sushi i szeroko pojętej kuchni azjatyckiej.

 

Sosy do grilla z truflą


Seria grill to różnego rodzaju sosy towarzyszące nam podczas spotkań na świeżym powietrzu. Wszystkie sosy zostały połączone z czarną letnią truflą (Tuber Aestivum Vitt.).

  • Znajdziecie tu sos chilli idealnie pasujący jako dip do smażonych przekąsek, marynata do drobiu lub jako sos do krewetek pod różnymi postaciami. Sos chili jest delikatnie pikantny i wyjątkowy, gdyż tylko Urbani odważył się na takie połączenie.

  • Kolejny sos, który jest unikatowy to sos curry. To kolejne odważne połączenie smaków. Sos ten wyśmienicie smakuje jako dodatek do burgerów czy hot-dogów, nadaje im pełni i podkreśla smak mięsa. Można go również użyć jako dresing do mieszanki warzyw.

  • Trzecim wyjątkowym połączeniem jest sos barbecue. Marynata do mięs, tatar wołowy bądź z tuńczyka z tym sosem jest jedyny w swoim rodzaju i zapadnie w Waszej pamięci na długo. Pasuje on oczywiście do szybkich dań amerykańskich takich jak burger czy steak.

  • Kolejne produkty, jakie znajdziecie w serii grill to ketchup i musztarda. Są to połączenia bardzo wyraziste i my jako Polacy nie powinniśmy mieć problemu w użytkowaniu tych dwóch sosów, ponieważ stosujemy je identycznie jak klasyczne już nam znane, tylko z rozwagą, ponieważ są bardziej aromatyczne i intensywne w smaku, dlatego łyżeczka zdecydowanie wystarczy do ulubionej przekąski.

  • Ostatnim produktem w tej serii jest majonez. Majonez truflowy mogliście już spotkać w różnych pospolitych sklepach. Urbani ma wiele lat praktyki w łączeniu trufli z różnego rodzaju produktami, dlatego też majonez jest wyjątkowy, bardzo kremowy i intensywny w smaku. Idealnie pasuje do jajek w ich twardej postaci jak np. pasta jajeczna, jaki i do mięs pieczonych takich jak schab czy szynka, które można wykorzystać na kanapki. Majonez truflowy podkreśli taką kanapkę i nada jej zupełnie innego oblicza, niż te, które znaliście dotychczas.

 

Sól z dodatkiem trufli


Sól z białą cenną truflą (Tuber Magnatum Pico) oraz sól z czarną letnią truflą (Tuber Aestivum Vitt.). Baza tych produktów, czyli sama sól, to morska szara sól guerandyjska z Bretanii położonej we Francji. Sól morska z Guérande jest w 100% naturalna - ma niską zawartość sodu, ale za to wysoką magnezu, potasu oraz oligoelementów, czyli kombinację składników aktywnych wydobywanych z dna morza (m.in. miedź, cynk, żelazo, kobalt, jod). Co ciekawe sól ta z natury jest troszeczkę wilgotna.

Sól z białą cenną truflą ma intensywny aromat i smak (ciężko go opisać, bo naprawdę jest wyjątkowy, a przy tym uzależniający). Natomiast w soli z czarną truflą jest wyczuwalna bardziej grzybowa nuta zapachowa. Nasze sole idealnie pasują to mięs, steaków, mięs z grilla, gulaszy, warzyw świeżych, jak i grillowanych czy gotowanych, podkreśla również smak świeżych trufli, ale naszym zdaniem najlepiej smakuje z jajkami we wszystkich postaciach. Soli, używamy na koniec chwilę przed pod podaniem gotowej potrawy, tak aby zwieńczyć nasze wyjątkowe danie. Jest to zdecydowany bestseller wśród Chefów Kuchni.

Ostatnim produktem, jaki znajdziecie w tej zakładce, jest sos sojowy z czarną letnią truflą (Tuber Aestivum Vitt.). Sos oczywiście pasuje on do sushi, ale warto powiedzieć, że to nie jedyne jego wykorzystanie. Można go używać do dań kuchni azjatyckiej oraz do marynat zamiast klasycznego sosu sojowego.

bottom of page