top of page

​Salsy, sosy i puree z dodatkiem trufli

W tej kategorii znajdziecie niesamowity przekrój produktów z truflami od połączeń klasycznych, takich jak salsy z samej trufli, salsy połączone z grzybami, pesta i pasty, śmietanki czy kremy oraz połączenia iście niecodzienne, takie jak oliwki i migdały zamienione w krem, oczywiście wszystko połączone z włoskimi truflami. Firma Urbani Tartufii, z którą współpracujemy, stworzyła nie lada gratkę dla osób, które lubują się w nowych smakach i przeżyciach kulinarnych. Postanowiła ona wyjść naprzeciw modzie kulinarnej, dlatego produkty te są skierowane dla osób, które funkcjonują szybko, gdyż wszystkie produkty są od razu gotowe do użycia. Wystarczy dodać dany produkt do wybranej przez Was potrawy i już mamy stworzony obiad czy kolacje, które nie będą nudne i banalne.

Salsa z truflami

 

Salsy truflowe w słoiczkach, które znajdziecie w naszej ofercie, zawierają różne odmiany trufli, takie jak czarne trufle letnie (Tuber Aestivum Vitt.) tudzież czarne trufle zimowe (Tuber Melanosporum Vitt.). Na cenę i smak danej salsy wpływa rodzaj użytej trufli oraz zawartość procentowa trufli w danym produkcie. Salsy idealnie pasują do wykończenia ciepłego dania, może być to makaron, zapiekanka, risotto, bruschetta, steak czy jajko, wystarczy wyłożyć łyżeczkę salsy na danie. Ważne jest, aby danie było ciepłe, wtedy uzyskamy jeszcze lepszy efekt, gdyż zostanie uwydatniony aromat trufli. Pasują one również do tworzenia sosu, jak i faszerowania jajek czy mięs. Można ich też używać jako smarowidło.

Kolejne produkty, jakie postaram się Wam przybliżyć to sosy i śmietanki. Znajdziecie w naszej ofercie sosy grzybowe połączone z różnymi odmianami trufli, takimi białe trufle wiosenne (Tuber Albidum Pico) czy czarne trufle letnie (Tuber Aestivum Vitt.). Te produkty idealnie pasują do mięs, jako baza sosu czy też dodatek do sosu. Nadadzą one swoistą głębię daniu, gdyż używając ich potrawa zmieni dotychczasowy smak. Stosować je można również jako dodatek do Burraty, makaronu czy risotto.

Pasty i Pesto z truflami

Pasty i pesto to kolejne gotowe produkty do spożycia, które stworzył Urbani z myślą o Was. Smak, jaki został zamknięty w tych słoiczkach przyprawia o zachwyt. Świeżość, intensywność i unoszący się aromat to odzwierciedlenie tych produktów. Idealnie komponują się z makaronem czy grzanką jako jej podkład. Zastosowań jest naprawdę dużo, gdyż są one bardzo uniwersalne i smakowite. Rekomendujemy je do risotto, makarony czy pieczonego łososia pod pierzynką. Pamiętajmy, że używamy ich podobnie co klasyczne pasta i pasty. Te przetwory zostały wzbogacone czarną truflą letnią (Tuber Aestivum Vitt.), dlatego jak będziecie ich używać pamiętajcie, aby nie przesadzić i zostawić odrobinę Waszym przyjaciołom czy rodzinie.

Znajdziecie tu również kremy z cenną truflą białą (Tuber Magnatum Pico) i z czarną letnią truflą (Tuber Aestivum Vitt.). Krem, w którym jest użyta biała trufla to istny afrodyzjak, gdyż zawiera aż 5% cennej białej trufli z Alby. Idealnie pasuje jako smarowidło, czy baza do sosów. Polecamy go również jako baza pod jajko po królewsku położone na grzankę z kremem z białej trufli. Natomiast krem z migdałów i oliwek to bardzo ciekawe połączenie, którego nie spotyka się na co dzień. Idealny od chrupiących grzanek jako przystawka do wina.

Więcej naszych rekomendacji i propozycji co do użycia danego smakołyku truflowego, znajdziecie bezpośrednio w danym produkcie.

Seria puree stworzona została dla prawdziwych „trufflelovers”. Trufle zostały idealnie zmielone i zapakowane w piękne tubki, tak aby każdy gram został w pełni wykorzystany przez Was w procesie przygotowywania dań. W tej zakładce znajdziecie trzy rodzaje trufli zamknięte w tubkach: czarne trufle letnie (Tuber Aestivum Vitt.), trufle czarne zimowe (Tuber Melanosporum Vitt.) oraz trufle wiosenne bianchetto (Tuber Albidum Pico).

 

Rodzaje truflowego puree


Smak naszych puree jest bardzo zbliżony do smaku danej świeżej trufli. Puree z letniej trufli będzie orzechowo-leśne z nutą owoców poziomkowych. Ponadto puree z letniej odmiany trufli zostało wzmocnione aromatem, przez co smak będzie jeszcze bardziej wyrazisty, a zawartość trufli letnich w tubce to 57%. Puree z trufli białej wiosennej smakowo będzie przypominać czosnek i ma nieco ostrzejszy aromat. Dodatkowo zostało ono wzmocnione aromatem z trufli Bianchetti, a zawartość trufli białych wiosennych w tubce to 71%. Natomiast ostatnie z dostępnych puree, czyli z trufli czarnych zimowych posiada czekoladową woń z leśną nutą. To puree nie posiada żadnych wzmacniaczy, a zawartość trufli zimowych to 70%. W tubkach oprócz trufli znajdują się przyprawy takie jak sól czy pieprz. Cały aktualny skład znajdziecie w opisie danych produktów.

Puree z trufli można wykorzystać przede wszystkim do zwieńczenia dania, gdyż puree prezentuje się wyśmienicie, ale to nie jest jedyny pomysł na użycie tego produktu. Wykorzystamy je również do zrobienia ulubionego sosu truflowego do mięsa czy makaronu. Warto także wspomnieć, że szefowie kuchni tworzą z naszymi tubkami truflowymi wyjątkowe puree ziemniaczane, które smakuje wyśmienicie zaserwowane w towarzystwie mięs pieczonych. Kolejnym niepodważalnym atutem puree zamkniętego w tubkach jest ich opakowanie - poręczne, lekkie i praktyczne, dlatego nie sprawiają problemu w transporcie na imprezy rodzinne czy spotkania z przyjaciółmi.

bottom of page