top of page

Biała Trufla Bianchetti

Biała trufla bianchetti to dla wielu koneserów jedna z najlepszych odmian, jakie można spotkać na całym świecie. Niezwykle często właśnie ten okaz natury nazywany jest białym złotem. Cechą charakterystyczną tej wspaniałej trufli jest jej nietuzinkowy aromat. Owocniki białej trufli rozwijają się cały rok. Okres zbiorów tej trufli przypada na miesiące od lutego do kwietnia. Białą truflę bianchetti odnaleźć można głównie w lasach liściastych. Najczęściej rozwija się pod lipami, wierzbami czy dębami, a także topolami. Nie stoi to jednak na przeszkodzie, ponieważ trufla biała bianchetti często rośnie również pod sosnami czarnymi, sosnami morskimi czy kamiennymi. Najcenniejszym źródłem składników mineralnych dla białej trufli jest wapń. Charakteryzuje się nieco ciemniejszą barwą, aniżeli tradycyjna trufla biała. Jej charakterystyczny zapach czosnku niekiedy może zrażać, jednak często stosuje się ją jako zamiennik dla trufli białej. Odnajduje się doskonale w kremach, sosach czy gotowych daniach.

W naszym sklepie internetowym z łatwością zakupisz zarówno białą truflę bianchetti w postaci świeżej, jak i marynowanej czy też w formie puree. Świeża trufla bianchetti charakteryzuje się lekko żółtawym, beżowym kolorem. Miąższ tego grzyba posiada jasne barwy, niekiedy przypomina marmurkowy wzór z lekko białawymi pociągnięciami. Najczęściej tę truflę spotkać można w Toskanii, Lacjum, Moliese, Umbrii czy Marche. Jej średnica mieści się pomiędzy 1 a 5 cm, z kolei waga to między 5 a 60 gram.


Gdzie znajdziesz białą truflę bianchetti?

 

Nasza oferta zawiera również trufle w zalewie. Ich rosnąca popularność sprawia, że ludzie coraz częściej wykorzystują tę truflę do różnych kulinarnych wariacji. Tak naprawdę wystarczy zakonserwować je przy użyciu soli i wody, by otrzymać fantastyczny produkt i składnik wielu wykwintnych dań. W naszym asortymencie nie brakuje także salsy z białej trufli bianchetti połączonej z białą truflą Tuber Magnatum Pico. Salsa tego rodzaju fantastycznie nadaje się do restauracji, gdzie podawane są bardzo smaczne, wyrafinowane potrawy, idealne dla bardzo wymagających podniebień. W składzie salsy odnajdziesz pieczarki, oliwę z oliwek, mielona truflę białą oraz mielona truflę bianchetti. Choć słoik tej salsy jest bardzo duży, jeśli jesteś miłośnikiem trufli, na pewno bardzo szybko zniknie i z Twojej spiżarni.

Dość ciekawym wyrobem, który również znajdziesz w naszym sklepie jest puree z białej trufli bianchetti. Jest to idealny składnik do makaronów, mięsa, chleba czy ryb. Puree pakowane jest w świetne malutkie tubki, które można otwierać w momencie, w którym tego potrzebujesz. Opakowanie zawierająca kilka malutkich tubek idealnie sprawdzi się jako prezent dla miłośnika tego rarytasu. Pozwoli mu delektować się fantastycznym smakiem oraz niezwykłym aromatem przez długi czas.

Choć trufla biała bianchetti jest nieco mniej cenna od swojej wspaniałej siostry, czyli trufli białej, w ostatnim czasie zyskuje ogromną popularność głównie dzięki swojej niższej cenie, ale również doskonałym dopasowaniu do sosów, kremów  oraz znacznie obfitszym występowaniem oraz zbiorami, które zadowolą nawet najbardziej wymagających miłośników trufli.
 

bottom of page