top of page

Makarony i mąki z dodatkiem trufli

Firma Urbani do zaoferowania ma trzy makarony z truflami Tagiatelle z czarną letnią truflą (Tuber Aestivum Vitt.), umbryjski makaron Stringozzi z czarną letnią truflą (Tuber Aestivum Vitt.) oraz makaron Tagiatelle z cenną truflą białą (Tuber Magnatum Pico). Urbani jak we wszystkich przypadkach produktów łączy tradycje i najwyższej jakości lokalne składki. Otrzymujemy wyśmienite makarony o niebagatelnych właściwościach smakowych. Każdy z truflowych makaronów ma swoją specyfikację oraz sposób użycia, który postaramy się Wam przybliżyć.

Rodzaje makaronów z dodatkiem trufli

Makaron Tagiatelle z czarną letnią truflą to makaron jajeczny. Zawiera aż 22% jaj oraz 6% suszonej czarnej letniej trufli. Nasz makaron ma porowatą fakturę dzięki czemu, jest idealnym dodatkiem do gęstych sosów z wołowiny, cielęciny i wieprzowiny, ale jak i innych mniej kalorycznych - wegetariańskich - takich jak z truflowym czerwonym pesto czy polany oliwą truflową z dodatkiem parmezanu i świeżej trufli. Tradycja jedzenia makaronu Tagiatelle sięga okresu Renesansu, gdzie wtedy zaczął gościć na stołach Włochów. 

Makaron Stringozzi to makaron umbryjski – gdyż tam został wymyślony. Jego kształt przypomina struny, co tłumaczy jego włoską nazwę - stringhe to po włosku „struny”. Makaron Stringozzi z czarną truflą letnią Urbaniego to uhonorowanie tradycji regionu Umbrii i rozsławianie go na cały świat. Makaron Stringozzi ma poprzeczny przekrój i jest robiony ręcznie. Idealnie pasuje on do świeżych czarnych trufli i mogą być to zarówno odmiana letnia (Tuber Aestivum Vitt.) jak i zimowa (Tuber Melanosporum Vitt.). Można go podawać również w towarzystwie mięsnego sosu. 

Makaron Tagiatelle z białymi truflami z Alby to specjalność, która odzwierciedla troskę wykwalifikowanego rzemieślnika w produkcji makaronu. Symbioza makaronu i płatków drogocennej białej trufli (Tuber Magnatum Pico) jest połączeniem wyjątkowym, gdyż nie każdy może stworzyć takie cudo. Zalecamy podać z odrobiną wysokiej jakości masła, bądź dla wzmocnienia smaku i aromatu z masłem z białych trufli

Makrony z truflą Urbaniego to wachlarz smaków, na niejedno podniebienie. Mogą być używane na codzienne okazje, jak i na święta rodzinne. Jedno opakowanie, każdego makaronu wystarczy na 3-4 porcje. Do makaronów w szczególności polecamy świeże trufle, aby nadać daniu świąteczny i niecodzienny aspekt. 

bottom of page