top of page

Sól z truflą

Zaktualizowano: 1 sty 2021


Sól z truflą to jedna z najlepszych przypraw, jakie można mieć w kuchni. Po pierwsze soli używa praktycznie każdy, kto gotuje, po drugie dzięki połączeniu soli z truflą i jej aromatem, pachnie nie tylko nasza potrawa, ale i cały dom. Tak wiec dzięki takie „zwykłej” soli, doznajemy przyjemności z jedzenia kilkoma zmysłami.


Sól z truflą jest w miarę nowym produktem, który wprowadzony został na rynek nieco ponad 10 lat temu. Główną różnicą wśród soli truflowych jest baza, czyli sama sól. Bardzo ważna jest jakość, jej pochodzenie i wartości. Nasza sól z truflą marki Urbani, jest niezwykła nie tylko ze względu na obecność suszonych kawałków trufli, ale i samej soli.


Urbani użył w tym produkcie soli z Guérande, miasteczka, które leży we Francji. Ta sól jest ceniona dzięki swoim właściwościom, takim jak wysoka zawartość magnezu, potasu oraz oligoelementów, oraz niska sodu. Sól ta jest zbierana ręcznie już od czasów rzymski, a w dodatku jest nieprzetwarzana oraz nieczyszczona. Drugim ważnym aspektem takich soli jest zawartość trufli, a nie tylko samego aromatu. Głównie dodaje się malutkie wysuszone kawałeczki białej bądź czarnej trufli, takie jak u Urbaniego.


Soli truflowej używamy podobnie jak oliwy z oliwek z truflami, czyli na sam koniec, podając danie. Może ona być stosowana jako zamiennik zwykłej soli w prawie każdym przepisie. Niektóre proste przepisy, które warto wypróbować, to pieczone młode ziemniaki, jajecznica oraz makaron i ser. Inne smakołyki, które można posypać sól truflową to popcorn, awokado, pomidory, mięso (wieprzowina, kurczak, stek, ryby) i oczywiście frytki.


Przechowuj sól truflową w szczelnym pojemniku w chłodnym, suchym miejscu, aby zachować jej jakość. Jak w przypadku każdej soli, używaj soli truflowej z umiarem, ponieważ ma naturalnie wysoką zawartość sodu.Aby was przekonać jeszcze bardziej, podsyłamy stronę, gdzie nasza sól jest uznana za najlepszą wśród soli z truflą:


115 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Komentarze


bottom of page