top of page

Miód akacjowy z białą truflą

Zaktualizowano: 1 sty 2021W polskiej historii kulinarnej mamy do czynienia z miodem bardzo długo. Były one często spotykane na polskich stołach a w kuchni były jednym z ważniejszych produktów. W Polsce najczęściej są stosowane w czasie choroby a to wielka strata, gdyż miód możemy jeść cały rok na wiele różnych sposobów. Jeden z takich sposób zawdzięczamy Włochom.


Włosi także kochają słodkości i połączyli słodki akacjowy miód z białą truflą. Jest to fantastyczne doznanie dla wielu zmysłów! Najpierw widzimy gęsty złoty nektar, następnie czujemy niepowtarzalny zapach, a gdy jemy ten miód czujemy niezwykłe połączeniu wielu smaków. Jedząc miód z truflą z twardym serem typu parmezan lub parmigiano reggiano, wyczuwamy najpierw słodycz miodu, później dochodzi smak trufli a na samym końcu ostry smak sera. To niewiarygodne, że dzięki dodatkowi trufli do miodu, mamy przyjemność przeżyć coś tak niepowtarzalnego!


Miód sprawdzi się jako urozmaicenie włoskiej deski serów i wędlin. Ale będzie też idealny do sosu musztardowo miodowego, by upiec mięso lub na kanapkę z serem typu brie lub mascarpone. Miodem z białą truflą możesz też udekorować panna cottę.52 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page