top of page

Historia rodziny UrbaniRodzina Urbani jest związana z truflami od przeszło sześciu pokoleń i nie zapowiada się na koniec kultywowania tej tradycji, połączonej z pasją i miłością do trufli. Firma przechodzi w rodzinie z pokolenia na pokolenia w nowe ręce (tylko krew z krwi), które zawsze rozwijają firmą w duchu obecnych czasów.


Firmę założył w 1852 Constantino Urbani, kiedy to trufle nie były jeszcze tak popularne poza Włochami. Trufle rosły wtedy jeszcze tylko na dziko w centralnej i północnej części Włoch. Constantino postanowił rozpocząć eksport trufli a pierwszym kierunkiem była Francja, a później Niemcy, Szwajcaria i oczywiście pozostałe regiony Włoch. Później dzięki Carlo marka podbiła Stany Zjednoczone, gdzie szkoliła szefów kuchni, gdyż trufle nie były tam popularne. Rozwój firmy po wojnie wspierał Paolo, który pomagał ojcu w odnawianiu kontaktów np. we Francji.

Wkrótce po tym firmą kierowały następne pokolenia, obecnie są to Olga, Carlo i Giammarco, którzy rozwinęli rodzinną markę otwierając coraz więcej międzynarodowych filii, a także Muzeum Trufli, Akademię Trufli i Urbani Travels & Tours. Obecnie ta rodzinna marka ma 14 świtowych filii, 5 marek oraz kontrolują 70% światowego rynku.


W miejscowości Scheggino znajduje się Muzeum Trufli, w którym można jeszcze bardziej poznać markę, ale i rodzinę. Widzimy jak przez lata zmieniały się etykiety produktów, technologia produkcji czy czyszczenia trufli.


Zdjęcia pochodzą ze Scheggino i muzeum, które można zwiedzać bezpłatnie.76 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kommentare


bottom of page